XVPS.PL

Xen Virtual Private Servers

DomainAdmin
ISPConfig
SolusVM

 

Polska Firma

VPS - INFO_BRAK_VPS

 AKTUALNIE BRAK DOSTĘPNOŚCI OFERTY VPS-XEN Z UWAGI NA ZAJĘTOŚĆ ZASOBÓW !!!


Prosimy o wstrzymanie się z nowymi zamówieniami.

XEN VPS - CHARAKTERYSTYKA USŁUGI

 

XEN - nadzorca maszyn wirtualnych, którego zadaniem jest zarządzanie pracą systemów wirtualnych w sposób ukierunkowany na zmaksymalizowanie ich wydajności. Xen zapewnia bezkolizyjne procedury obsługi sprzętu oraz dba o całkowitą separację nadzorowanych systemów wirtualnych. W przeciwieństwie do wirtualizacji opartej o OpenVZ, takie rozwiązanie gwarantuje wyłączność i ciągłą dostępność do przyznanych zasobów sprzętowych serwera każdej wirtualnej maszynie - całkowity brak oversellingu.

XEN PV [ang.Paravirtualization] - typ wirtualizacji, w której system operacyjny maszyny wirtualnej współpracuje ze środowiskiem operacyjnym serwera w zakresie obsługi tych elementów sprzętowych, których działanie mogłoby kolidować z innymi wirtualnymi systemami. Współpraca taka realizowana poprzez programy dodatkowe nadzorujące i pośredniczące w obsłudze warstwy sprzętowej serwera.

XEN HVM [ang. Hardware Virtual Machine] - typ wirtualizacji, w której system operacyjny maszyny wirtualnej ma wrażenie, że działa na prawdziwym, fizycznym serwerze. W rzeczywistości odwołania zwirtualizowanego systemu operacyjnego do tych elementów sprzętowych fizycznego komputera, które kolidowałyby z działalnością innych systemów wirtualnych lub systemu operacyjnego serwera-gospodarza, są przechwytywane przez specjalne oprogramowanie i następnie emulowane. Takie rozwiązanie nieznacznie spowalnia pracę maszyny wirtualnej i wymaga sprzętowego wspomagania wirtualizacji zaimplementowanego w CPU serwera.

Usługa VPS pozwala na realizację wszystkich zadań bez potrzeby inwestowania w drogi sprzęt, ponoszenia niemałych kosztów związanych z opłatami za wydajne łącza dostępowe lub kolokację serwera fizycznego oraz kosztów zarządzania i eksploatacji.

Usługa VPS oferowana przez naszą firmę realizowana jest na wydajnych serwerach renomowanej firmy Dell pod kontrolą systemu operacyjnego Linux z wykorzystaniem platformy wirtualizacyjnej Xen. Każdy z wirtualnych serwerów posiada odseparowane, gwarantowane zasoby sprzętowe i programowe oraz symetryczną przepustowość przyłącza do sieci Internet. Ponadto zapewniamy wysoką dostępność usługi dzięki lokalizacji naszych serwerów w serwerowni z gwarancją zasilania oraz stabilnymi i wydajnymi przyłączami.

OpenVZ vs. XEN

OpenVZ

XEN

Dostęp ROOT tak tak
CPU współdzielone dedykowane
RAM współdzielone [BURST] dedykowane
SWAP nie tak [HVM]
KERNEL nie dedykowany dedykowany
System VPS tylko Linux Linux, Windows [HVM]
Separacja VPS niska wysoka
Wydajność VPS zmienna [wysoka współzależność] stała [gwarancja zasobów]

Wszystkie serwery, na których jest realizowana usługa VPS zlokalizowane są na terenie Polski i stanowią własność firmy (posiadamy fizyczny dostęp do serwerowni i sprzętu). W szczególności nie są to serwery dedykowane wykupione od firm trzecich.

Klient posiada dostęp do VPS jako root (np. przez klienta SSH lub VNC) oraz poprzez  wygodny i przyjazny panel zarządzania SolusVM. Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych zawartych na wirtualnych serwerach, system umożliwia Klientom posiadającym VPS typu PV tworzenie własnych kopii zapasowych na zewnętrznym serwerze - usługa zewnętrznego backupu jest standardowo wliczona w cenę. Dla Klientów posiadających VPS typu HVM oferujemy backup poprzez usługę ftp na zewnętrzny serwer. 

Zachęcamy do przetestowania przez 7 dni naszej usługi VPS - konfiguracja testowa to serwer VPS o parametrach według planu VPS MIKRO [PV] z limitem transferu danych równym 100GB. Opłata za okres testowy to tylko 5,00 zł brutto (z VAT). [REGULAMIN]

W przypadku chęci skorzystania z naszej oferty prosimy o wypełnienie formularza zamówienia usługi VPS i dokonanie odpowiedniej opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty usługa zostanie niezwłocznie aktywowana. Maksymalny czas oczekiwania na aktywację usługi VPS to jeden dzień roboczy.

 

DO KAŻDEGO SERWERA VPS DOMENA KRAJOWA W CENIE !

 

SPRAWDŹ PLANY VPS-XEN

 

Wymaga opłacenia dowolnego planu usługi VPS na okres 12 miesięcy z góry.

 

[ DOMENY KRAJOWE - WSZYSTKIE DOMENY ZAKOŃCZONE - .PL ]